2013-11-05 12:48    

Za nami słoneczny i pracowity październik w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie". Październik rozpoczęliśmy od tworzenia kolorowych świec. Tym razem świece zrobiliśmy w niedużych słoikach po konfiturach, a więc nadal wyglądają apetycznie.

Kolejnym tematem tego miesiąca było malowanie na szkle. Poznaliśmy najłatwiejszą technikę, mianowicie malowanie farbami żelowymi. To dobry pomysł na aktywność ze swoim dzieckiem lub wnukiem.

Tematem kulinarnym było przygotowywanie tortów z masy cukrowej. Dobrze przygotowana masa daje dużo możliwości dekoracyjnych, praca nie różni się od formowania w modelinie i daje radość dużym i małym.

Czas jesienny to moment, gdy myślimy o ciepłym ubraniu, najlepiej wełnianym. A co można zrobić z wełny? Dowiedzieliśmy się tego na warsztatach z filcowania. Oprócz wiedzy na temat rodzajów owiec, procesie technologicznym przerobu wełny, każdy z uczestników własnoręcznie wykonał ozdobny pokrowiec na telefon. Ciężka, mozolna praca się opłaciła.  

Ostatnim tematem tego miesiąca to farbowanie koszulek techniką Tie-dye. Efektem pracy są kolorowe, oryginale koszulki w stylu hippie. Pełne efekty w postaci zdjęć wszystkich koszulek zobaczymy w galerii z listopada, ponieważ koszulki musiały leżakować ponad dobę w specjalnych barwnikach.  

Zapraszamy do oglądania zdjęć z października, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego