2013-12-30 11:22    

Za nami już kolejne 6 miesięcy w działalności Klubu Wolontariusza w ramach projektu "Postaw na siebie".

W działalności Klubu Wolontariusza bywało różnie, były też trudne momenty, jednak efekty naszej pracy trzeba podsumować pozytywnie. Trudności wynikały głównie z braku regularności w przychodzenia na zajęcia niektórych uczestników. Z takiego też powodu musieliśmy zrezygnować po 4 miesiącach z wizyt w świetlicy socjoterapeutycznej, które odbywały się od końca kwietnia. Pozostały jednak miłe wspomnienia i będziemy próbować reaktywować wizyty w świetlicy od 2014 roku.

Do udanych trzeba zaliczyć w tym roku wolontariat indywidualny. Choć w drugim półroczu taką formą wolontariatu zajmowały się tylko 2 osoby, ale za to konsekwentnie i wielkim zaangażowaniem pomagały dwójce dzieciom z rodzin zastępczych w odrabiani lekcji. Na tym miejscu należą się wielkie podziękowania Izie i Sewerynowi.

Pomimo wspomnianych trudności trzeba pochwalić resztę grupy, która wykazała się wielkim zaangażowaniem. Grupa wyklarowała się, zintegrowała i to dzięki niej powstał spektakl „Daktyle Story”. Priorytetem stała się organizacja spektaklu komediowego, który pokazywać będziemy w domach dziecka, placówkach specjalnych i szpitalach, aby dać odrobinę radości dzieciom, które tego potrzebują. Ten element pracy Klubu Wolontariusza stał się najważniejszy w naszej działalności latem i jesienią. Wolontariusze przygotowywali scenografię, zorganizowali premierę spektaklu. Wszystko to w połączeniu sił z grupą teatralną, która wspomogła wolontariuszy i sama się nimi stała. Premiera spektaklu była częścią imprezy andrzejkowej, na której wolontariusze poprowadzili także wróżby dla dzieci, animacje taneczne, skręcali balony, zamykali w olbrzymich bańkach mydlanych oraz zorganizowali poczęstunek. Gośćmi „andrzejek” były rodziny z dziećmi korzystające z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Podziękowania należą się wszystkim , którzy zaangażowali się w powstanie przedstawienia. W 2014 roku będziemy kontynuować granie spektaklu, zaczynamy w styczniu lub lutym w domu dziecka „Dąbrówka”.

W grudniu na prośbę nieformalnej rady seniorów w Jeleniej Górze wolontariusze przywiesili tablicę informacyjną, która służyć będzie wszystkim seniorom z naszego miasta.

Na zakończenie zorganizowaliśmy wspólne wykonywanie i pisanie kartek świątecznych oraz wspólną wigilię. Nie zabrakło podsumowań, podziękowań, życzeń i planów na 2014 rok.

 Zapraszamy na oglądanie zdjęć działalności  Klubu Wolontariusza oraz osobnej galerii ze spektaklu w zakładce foto galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego