2013-12-30 10:31    

Za nami ostatni w tym roku miesiąc w działalności Grup Samopomocowych
w ramach projektu "Postaw na siebie".

Grudzień był czasem wypełnionym przygotowaniami do konferencji podsumowującej  projekt, dokańczania niektórych prac oraz podsumowań i wspomnień z całego roku.

Pierwszym zadaniem było tworzenie kalendarzy adwentowej. Pięknie przyozdobione z ukrytymi słodyczami kalendarze w kształcie choinek zagościły w domach uczestników zajęć oraz zawisły w naszej sali.

Czas mija i doczekaliśmy się prawie końca projektu w 2013, więc postanowiliśmy wykonać własnoręcznie pamiątkowe zegary ścienne. Efekt okazał się bardzo zadawalający i chcieliśmy kontynuować, ale ilość mechanizmów zegarów była ograniczona.

Przed ostatnimi zajęciami z jednym z jeleniogórskich hoteli odbyła się konferencja podsumowująca. Uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo, pomoc w przygotowaniu slajdów i filmików z zajęć oraz za owacje na stojąco pod czas konferencji. To był bardzo udany czas.

Ostatnie zajęcia były dłuższe niż zazwyczaj, ponieważ zrealizowaliśmy dwa elementy. Pierwsza część zajęć to robienie witrażowych aniołów metodą mozaiki szklanej, które zagościły na Święta w domach uczestników zajęć. Kolejnym elementem było przygotowanie wigilii. Przy świątecznych daniach podsumowaliśmy rok, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i nie mogliśmy się nadziwić, że to już koniec.

Z grupą młodzieżową udało się jeszcze przygotować świąteczne ręcznie robione kartki i jeszcze trudniej było się rozstać.

Za cały rok wspaniałych zajęć, za uśmiechy, wytrwałość i miłą atmosferę dziękuje prowadzący.

   Zapraszamy do oglądania zdjęć z grudnia, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego