2013-10-01 12:38    

Za nami pierwszy miesiąc sezonu jesiennego 2013 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Powakacyjny czas rozpoczęliśmy od tworzenia rysunków abstrakcyjnych z pomocą specjalnej maszyny. Maszynę wykonaliśmy głównie z kartonu i zdezelowanej wiertarki, czyli śmiecio- sztuka. Tworzenie abstrakcji wciągnęło młodzież, jak i dorosłych, nie było widać końca tworzenia. Kilka efektów pracy znaleźć można w galerii zdjęć.

Jesień to czas zbiorów, a więc nauczyliśmy się przyrządzania trzech prostych zup- kremów: dyniową, cebulową oraz toskańską. Kolejnym krokiem jesiennego gotowania było przetwórstwo owoców czarnego bzu. Owoce własnoręcznie zebraliśmy w okolicach jeleniogórskiego „grzybka”, następnie wymyliśmy i obraliśmy, aż w końcu przygotowaliśmy kilka słoiczków soku. Degustacja w listopadzie, sprawdzimy lecznicze działanie takiego soku.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z września, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego