2013-09-18 13:10    

Dnia 15 września 2013 r. na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze – Cieplicach odbył się II Festyn Promujący Rodzicielstwo Zastępcze.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu systemowego „Postaw na siebie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 11.00, swoimi atrakcjami skierowany był głównie na dzieci, jednak najważniejszym jego przesłaniem były informacje ukierunkowane na dorosłych, mające na celu zachęcenie ich do tworzenia rodzin zastępczych, aby dążyć do zmniejszenia liczby dzieci w placówkach opiekuńczo- wychowawczych.

Na festynie można było porozmawiać z rodzicami zastępczymi, przedstawicielami Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Domu Dziecka „Dąbrówka”, Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa, Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Nadzieja”, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Rady Jednostki Pomocniczej Miasta Jelenia Góra „Uzdrowisko Cieplice” oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Całą imprezę poprowadził Pan Andrzej Marchowski- pracownik Wydziału Dialogu Społecznego Urzędu Miasta Jeleniej Góry, który oprócz profesjonalizmu dostarczył wszystkim uczestnikom dużą dawkę humoru.

Podczas imprezy odbyły się liczne zabawy dla dzieci prowadzone przez Teatr „Mała Bajeczka” oraz występy: Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 3, uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 6. Ponadto Daniel Sielski recytował wiersze, które sam napisał.

Dodatkowo dzieci mogły bezpłatnie korzystać z mini bungee, pomalować buźki oraz zjeść watę cukrową, prażynki, popcorn i hot dogi.

Na koniec festynu na Plac Piastowski wjechały zabytkowe samochody, które brały udział w Międzynarodowym Zlocie.     

Podczas imprezy wypuszczono również 60 gołębi, symbolizujących miłość i pokój.

Intensywnie minęły trzy godziny festynu, który miejmy nadzieję spowoduje, że w naszym mieście przybędzie kilka nowych rodzin zastępczych.

Wszystkim, którzy aktywnie i bezinteresownie włączyli się w przygotowanie imprezy, organizacjom i instytucjom, prowadzącemu Panu Andrzejowi Marchowskiemu- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Fotoreportaż z festynu znajdziecie w zakładce galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego