2013-09-02 13:54    

Z początkiem roku szkolnego żegnamy drugi wakacyjny miesiąc działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Sierpień nie grzeszył wysoką frekwencją, ale chęci do nowych wyzwań nie brakowało, Pierwszym zadaniem w nowym miesiącu dla większości grup było zdobienie ramek na wakacyjne zdjęcia. Do zdobienia ramek używaliśmy różnorodnych technik, od decoupage po quilling.

Po zdobieniu ramek przyszedł czas na robienie zdjęć. Poznaliśmy technikę nazywaną „fotografią otworkową”. Zobaczyliśmy jak ze zwykłego pudełka po kakao lub kawy zrobić aparat fotograficzny, uczyliśmy się podstawowych procedur pracy w amatorsko zorganizowanej w ciemni. Zajęcia spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczestników  zaskoczonych efektami.

W końcu przyszedł czas na zajęcia kulinarne. Tym razem poznaliśmy możliwości serwowania przekąsek do aperitifu. Zrobiliśmy cieszące oko i podniebienie następujące przekąski: nadziewane pomidorki koktajlowe, koreczki z szynką, tapas z wędzonym łososiem, szaszłyki serowo warzywne, itp. Poznaliśmy tajniki przyrządzania guacamole, które posłużyło do przyrządzenia pysznych tapas (forma niedużych kanapek).

Miesiąc zakończył się obejrzeniem dwóch filmów poruszających problemy społeczne, co było pretekstem do dyskusji na dany temat.   

Zapraszamy do oglądania zdjęć z sierpnia, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego