2013-08-02 09:11    

Zakończył się pierwszy wakacyjny miesiąc działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Lipiec był pracowity, musieliśmy się wykazać zwinnością rąk. Po trudach zwijania papierowych rurek, następnie ich wyplatania powstały eleganckie koszyki. Po dwóch spotkaniach z „papierową wikliną” przyszedł czas na gotowanie. W tak upalny lipiec świetnie wpisał się „chłodnik litewski”. Nie ustawały także rozmowy na temat przygotowywania różnych zup na zimno.

Miłym akcentem było pisanie listu do przyjaciela. Na specjalnie przygotowanej papeterii  napisaliśmy kilka słów do kogoś, kto już dawno nie dostał od nas tradycyjnego listu i wysłaliśmy go tradycyjną pocztą.

Wiele radości przyniosły zajęcia z własnoręcznie robionych mydełek. Powstały między innymi mydła: owsiano-pomarańczowe, kakaowo-kawowe, cytrynowo-kurkumowe. Następnie zostały pięknie zapakowany – dobry pomysł na miły prezent.

Lipiec zamknęliśmy przygotowaniem ozdobnych ramek na zdjęcie z wakacji. Wykorzystaliśmy różnorodne techniki, między innymi: decoupage, quilling, malowanie, ozdabianie cyrkoniami, elementami piankowymi  itp.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z lipca, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego