2013-07-02 15:14    

Zakończył się rok szkolny i jednocześnie kolejny miesiąc działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Zajęcia czerwcowe rozpoczęliśmy od przygotowywania techniką kolażu pamiątkowych tablic z działalności każdej z grup. Obecnie tablice rozweselają jedną z naszych sal, w której odbywają się zajęcia. Z jedną z grup nadrobiliśmy z poprzedniego miesiąca robienie zabawek  dla najmłodszych.

Kolejnym punktem zajęć czerwcowych było oglądanie filmu, który poruszał temat działalności społecznej w małych środowiskach lokalnych. Dzięki emisji odzyskaliśmy wiarę w małe inicjatywy społeczne i zrozumieliśmy, że warto „coś robić” na rzecz ogółu mimo wieku i statusu społecznego.

Podczas festynu integracyjnego 15 czerwca odbyły się wyjątkowo sobotnie zajęcia grupy młodzieżowej. Więcej informacji w osobnym artykule zamieszczonym w  aktualnościach.

W końcu  w drugiej połowie czerwca nadeszły długo oczekiwane letnie temperatury, więc zabraliśmy się to nauki przygotowywania orzeźwiających drinków bezalkoholowych.  Każda grupa przygotowała kilka drinków. Najbardziej smakował specjalny drink truskawkowy z grenadyną, a po trudach przygotowań oczy cieszył wielokolorowy drink o nazwie „zachód słońca”. Inne drinki też cieszyły podniebienia i ochładzały w wyjątkowo upalne dni.

W ramach kontynuacji zajęć z cyklu „animacja czasu wolnego” poznaliśmy i przetestowaliśmy coraz popularniejsze w ostatnim czasie gry karciane. Graliśmy w takie gry jak: Top a top , Wiochmen czy Tajemnice Ducha Gór. Przygotowaliśmy również własną wersję gry Top  a top.

Pod koniec miesiąca z jedną grupą udało się również przygotować specjalne rurki z gazet, z których następnie powstaną koszyki. Było zwijania co nie miara, aż ręce bolały.

Fotoreportaż z zajęć czerwcowych znajdziecie w zakładce galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego